Turistické portály

Pokud se chystáte na dovolenou na horách, jarní prázdniny, prodloužený víkend, nebo jen na jednodenní výlet, určitě je dobré vědět, kde najdete informace na jednom místě. Sehnat informace o dobrých restauracích nebo komfortním ubytování by mohlo také zabrat spoustu času.
Na internetu najdete portály, které jsou výhradně určeny turistům a návštěvníkům hor. Například Hory-Krkonoše, Jeseníky, Beskydy portál, Moje Orlické hory atd. Samozřejmě se to netýká jen horských oblastí, ale turistických oblastí.
monitor, notebook a tablet
Turista na těchto portálech najde všechny informace, které ho zajímají. Najdete zde informace o restauracích, ubytovacích zařízeních, zajímavých turistických balíčcích, dozvíte se veškeré informace o lyžování a běžkování, o možnostech pro cyklisty, i o tom, jaké přírodní a turistické atrakce se v dané lokalitě nabízejí a jaké jsou zde k mání atrakce pro turisty a případně pro děti, budete mít přehled o zajímavých akcích, které se výhledově konají.
 potok v kaňonu

Kategorie na míru

Všechny tyto informace jsou komplexní a centralizované. Informace jsou členěny zhruba v těchto kategoriích.
 
·         Ubytování
·         Restaurace
·         Lyžování
·         Turistika
·         Zábava
·         Sport
·         Cyklotrasy
·         Akce
·         Tipy na výlet
·         O regionu
·         Služby
·         Aktuality
 
Jednotlivé portály jsou aktualizovány, jsou tam pravidelně vkládány nové články a najdete tam také bohatou fotogalerii. Rozhodně mají potenciál návštěvníka stránek natěšit a vlastně k tomuto účelu také slouží.
 
Než vyrazíte do přírody, určitě byste se měli nejprve seznámit s lokalitou prostřednictvím tematického portálu, který Vám mnoho věcí usnadní.
 
Velké turistické lokality mají obvykle více podobných portálů a určitě stojí za to si je letmo prohlédnout všechny. Některé jsou oficiální zřízené krajem, některé jsou komerční. Každému vyhovuje jiné uživatelské prostředí, a tak si najděte to, co bude vyhovovat Vám.