Jamajka – užijte si dovolenou v rytmu reggae

Hlavní město: Kingston
Jazyk: angličtina
Měna: Jamajský dolar
Počasí: teplé, tropické a vlhké podél pobřeží; chladnější vnitrozemí, zejména v modrých horách
·         Ke vstupu do země je požadován pas s nejméně 6ti měsíční platností, zpáteční letenka a vízum. Čeští turisté tedy na Jamajku potřebují vízum. Avšak naše země je zařazena do skupiny států, které mají zjednodušený proces uděloování víza. Platnost víza je 3 měsíce. O vízum se žádá na příslušném úřadě, je možné ho získat i na letišti při vstupu do země.
pobřeží Jamajky
 
·         Jamajka atrakce
Mnoho lidí přijíždí na Jamajku jen proto, aby relaxovali na pláži, ale mnoho z nich neváhá také prozkoumat oblíbené památky jako Dunn River Falls (doporučujeme přijít brzy, před výletními loděmi) a rafting na řece Martha Brae. Jamajka má také 400 let historie k prozkoumání, zejména ve městech jako Port Royal. Chcete-li utéct před vedrem, vydejte se do chladných hor. Montego Bay je známé svým nočním životem, Negril a Port Antonio jsou trochu klidnější.
·         Pláže na Jamajce
Montego Bay, Negril a Port Antonio jsou požehnány krásnými plážemi, od zátok z bílého písku až po tiché zátoky s jeskyněmi. Pláže na jižním pobřeží nabízejí víc možností k surfování a také méně lidí.
·         Jamajské hotely a ubytování
Jamajka má obrovský výběr ubytovacích možností, od malých rodinných hostinců až po velká střediska.
·         Jamajské restaurace
Máte rádi kuře? Na Jamajce najdete pikantní jídla, které místní vaří nad otevřeným ohni v ocelových bubnech.
·         Jamajská kultura a historie
Na návštěvníky čeká bohaté kulturní a historické dědictví, od starověkých pevností, které střežily stará pirátská města až po jedinečný příběh Rastafarianismu. A samozřejmě je to místo, kde se narodila reggae hudba.
 rybářský člun
·         Jamajské akce a festivaly
Místo narození reggae oslavuje své hudební dědictví, a ještě mnoho více událostí během celoročních akcí a festivalů, mezi něž patří jazzový festival, týden Boba Marleyho a barevný Jamajský karibský karneval.